Rozliczenie podróży służbowych

Rozliczanie podróży służbowych to chyba jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów z zakresu rozliczania kierowców. Czy w ogóle należy je rozliczać skoro większość przepisów w tym zakresie dotyczy pracowników zatrudnionych w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej?
Czy wypłacać ryczałty za nocleg skoro kierowca ma zapewniony nocleg w kabinie?
Kiedy należy opodatkować i oskładkować wypłacone wartości, a kiedy nie?

Na te i wiele innych pytań z zakresu rozliczania podróży służbowych można znaleźć mnóstwo rozbieżnych odpowiedzi, a nawet wyroków sądowych, które nie są jednolite co do stanowiska w tej kwestii. Jak zatem ustrzec się przed niebezpieczeństwem uznania wypłaconych należności jako nienależne, a co się z tym wiąże podlegające konieczności opodatkowania i oskładkowania? Z drugiej strony jak się ustrzec przed pozwami pracowników, twierdzących, że są to ich należności?

Kancelaria Transportowa TransCare w ramach rozliczenia podróży służbowych zapewni Państwu niezbędne informacje jakie rozwiązania, dokumenty i procedury należy wprowadzić aby rozliczanie podróży służbowych w Państwa firmie było bezpieczne i optymalne pod kątem finansowym. Raporty przekazywane przez naszych specjalistów opracowane są w oparciu o dane z karty kierowcy lub wykresówek i spełniają wszystkie wymogi prawne.
0
ZADOWOLENI KLIENCI
0
ZAKOŃCZONE SRAWY
0
GODZINY PRACY